EVERYTHING ABOUT защо ин витро оплождането не работи

Everything about защо ин витро оплождането не работи

Everything about защо ин витро оплождането не работи

Blog Article

Потвърдих, че разрешавам обработката на личните ми данни при посочените условия и че съм прочел и съм съгласен с Информация за защита на личните данни.

Приемам условията за ползване, политиката за поверителност и предаване на молбата ми на здравни специалисти за получаване на подходящи оферти.

"Вита Ин Витро Център" предлага възможност за извършването на всички необходими изследвания на едно място, а специалистите на болница „Вита” са на разположение за консултации в областта на акушерството и гинекологията, в това число и пренаталната диагностика, а също така психологията, урологията, неонатологията, педиатрията.

При опит за зачеване чрез донорски клетки рискът от настъпване на генетични аномалии и спонтанен аборт не се повишава.

Успешността на ин витро забременяването се влияе от различни фактори, най-решаващите от които са възрастта на пациентката, основните причини предизвикали безплодие и наличието на генетични аномалии. 

Ембриотрансферът се извършва два до пет дни след извличането на яйцеклетките. Ембрионът, избран за трансфер, се поставя в тънък пластмасов катетър (гъвкава тръба), който се прекарва през шийката на матката в матката и внимателно се освобождава.

В същото време, когато настъпи моментът, бъдещият баща събира сперматозоидите си (мъжките гамети) чрез мастурбация в помещенията на клиниката.

За да се увеличат шансовете за успех, лекарят събира няколко женски гамети – яйцеклетки – след хормонално лечение. Това лечение е предназначено за стимулиране на яйчниците и увеличава производството на яйцеклетки.

Тук е важно да се подчертае, че броят на яйцеклетките много често не отговаря на броя на аспирираните фоликули.

Пациентите на биолога, най-общо казано, са яйцеклетките, сперматозоидите и ембрионите. От тук нататък работата на биолога се състои в обработката, селектирането на гаметите, извършването на вече споменатите методи на инсеминиране в лабораторни условия, отглеждането на published here ембрионите, тяхната селекция за ембриотрансфер, както и процедурите на криоконсервация на гамети и ембриони.

Самият процес може да бъде повтарян няколко пъти, ако се наложи, докато се постигне желаният резултат.

При това се прибягва до втория метод на оплождане, а именно ИКСИ. Това е така нареченото инжектиране на сперматозоид в цитоплазмата на яйцеклетката. Процедурата се характеризира с това, че ембриологът селектира морфологично нормален и качествен сперматозоид, съответно го инжектира в цитоплазмата на яйцеклетката. Целият този процес се извършва под микроскоп.

След процедурата, пациентката може да продължи със своя обичаен живот, като се предприемат някои мерки за предпазване на ембрионите, като избягване на тежки физически усилия и определени видове храни и this site напитки.

Асистиран хетчинг – това е процедура, при която се изтънява и разкъсва ципата, която обвива ембриона, като по този начин се цели да се помогне на ембриона да се имплантира в матката на пациентката.

Report this page